הפיכת מערכת יחסים כואבת באמצעות טיפול זוגי

 

לאחרונה בעיצומה של פגישה טיפולית קשה במיוחד, בעל זרק את ידיו באוויר ואמר: “זה פשוט חסר סיכוי. זה לעולם לא ישתנה. נגזר עלינו גורל”.

כאשר בני זוג מעורבים במפגש טיפולי טעון רגשית, מה שהם לא מבינים זה שהמחזור, הלולאה ההתנהגותית ההרסנית שלהם הם האויב – לא אחד את השני. הם נלכדים במעגל שיש בהם אחיזת חנק ושקועים בחזרה של תגובה והתנהגויות שגורמות למצוקה וריחוק ביחסים ביניהם.

זה נפוץ שאנשים שמסתובבים ומסתובבים באותם נושאים במשך שנים טועים בדפוסי ההתנהגות שלהם בקשר עצמו. הם לא מבינים שהלולאה ההתנהגותית ההרסנית הזו היא רק תגובת הברך לצרכים העמוקים והפגיעים יותר שכל אדם במערכת היחסים עובד כל כך קשה כדי להגן עליהם.

רגשות פגיעים הם תוצאה של חוויות חיים כואבות. כולנו חווינו מצבים שהרגישו פוגעים אוטיפול זוגי מומלץ  מזיקים. באופן אינסטינקטיבי, אנו דוחקים את הרגשות הרכים הללו או מרחיקים אותם מפני שהם מרגישים מכריעים או כואבים מכדי לחקור אותם. אנחנו מסתתרים מהרגשות שהם המניעים של ההתנהגות התגובתית שלנו. בן הזוג שלנו יגיד או יעשה משהו שמדביק את המקומות הרכים האלה ומבלי שנבין את זה, אנחנו מגיבים בצורה שמגינה על עצמינו.

לוקח זמן לנקות את כל ההגנות וההתנהגויות. לעתים קרובות אנשים חוששים מכדי לסמוך על כך שבן הזוג שלהם יפגוש אותם באמצע הדרך. או שהם עשויים לתהות אם יש חלק מפחיד בעצמם שמפריע בסתר לאפשר להם להכניס את בן הזוג שלהם. לעתים קרובות, הם חושבים בטעות שזה בטוח יותר לא לסמוך על בן הזוג שלהם ולשמור מרחק במקום להיות. לִפְתוֹחַ. אז, הם שומרים על מערכת האזעקה חמושה כך שבן הזוג שלהם לא יוכל להתקרב יותר מדי. האירוניה היא שהקרבה הזו היא בדיוק מה שכולנו רוצים, אבל אנחנו מסתגרים מפניה.

טיפול זוגי יוצר מקלט בטוח לחקר ההתנהגויות והתחושות הנסתרות שמערערים את מערכת היחסים. רוב האנשים רוצים נואשות להתחבר עם בן הזוג שלהם. בטיפול זוגי, אני כל הזמן מפיחה תקווה לזוגיות ומחזקת את הרצון לקרבה ואינטימיות. אנו עוברים את התהליך הזה לאט ובעדינות כדי ששניכם תרגישו בטוחים ונשמעים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *